
Save the date: zaterdag 29 maart is ALV en de halfjaarlijkse Vriendendag.
De Workshop “koken door de eeuwen heen” is in de ochtend van 10.00-11.30 uur. De deelname is gratis, maar je dient je wel even tijdig vooraf op te geven via https://www.vrienden-archeon.nl/tickets/
De Algemene Ledenvergadering is daarna van 13.00 uur tot 14.30 uur.
De informatie over de agenda, notulen van de vorige ALV en de financiele jaarstukken wordt binnenkort gepubliceerd.
Na de ALV is de middaglezing van 15.00 tot 16.30 met als thema “De Zwammerdamschepen in opbouw, Van Romeinse scheepsarcheologie tot museumstuk”. De lezing wordt gehouden door Yardeni Vorst, hoofd van de Zwammerdan restauratiewerf in Archeon. Ook hier graag tijdig vooraf opgeven dat je erbij wilt zijn: https://www.vrienden-archeon.nl/tickets/
De middag wordt afgesloten met een vriendenborrel voor de VVvA leden.

Lezing 4 maart
Hortus Populus Bodegraven, Romeinse soldatenbarak op een biologische pluk- en oogsttuin
Dat is het gebouw Cohortus op de gemeenschapstuin Hortus Populus in het Limespark van Bodegraven. Het is een replica van het in de Romeinse castella of Limesforten meest voorkomende gebouwtype, namelijk de manschaps- of soldatenbarak.
Architect Gert Jacob de Graaf neemt jullie mee in zijn ontwerp van hout en leem voor de tuin Hortus Populus in Bodegraven. Gaandeweg heeft de soldatenbarak gestalte gekregen door een – één dag in de week werkzaam – klein bouwteam van vrijwilligers, waarvan hij zelf deel uitmaakt. Inmiddels is het een plek geworden voor herbeleving van een stukje bijna 2000 jaar oude geschiedenis. Bovendien kan het duurzame gebouw ons iets vertellen over bouwen in de toekomst.
Voor meer informatie en aanmelden voor de lezing: https://shorturl.at/xdST6
Inmiddels staan er ook nieuwe lezingen op de website, zie https://www.vrienden-archeon.nl/agenda

Geslaagde banenmarkt in Archeon
Op zaterdag 15 februari was de jaarlijkse banenmarkt in Archeon. Het was weer een gezellige drukte en Archeon kon veel nieuwe (tijdelijke) werknemers verwelkomen evenals onze vereniging die nieuwe vrijwilligers welkom kon heten.
Op naar het seizoen 2025!

Readers: kennisbank voor personeel & vrijwilligers in Archeon
Ook afgelopen jaar zijn er gelukkig weer veel vrijwilligers bij VVvA gekomen welke vaak in het museumpark actief zijn als verhalenverteller in een van de tijden of de Zwammerdamwerf.
Op het intranet van Archeon kun je veel readers lezen met informatie over de geschiedenis van de tijdvakken en ook over de werkzaamheden aldaar.
Personeel en vrijwilligers kunnen die raadplegen door op het intranet in te loggen; dat doe je door de inlogcode en wachtwoord aan te vragen via hoofd-activiteiten@vrienden-archeon.nl

Evenementenkalender Limes Zuid-Holland
Binnen het thema Neder-Germaanse Limes zijn er veel activiteiten te beleven in Zuid-Holland. Ontdek bijvoorbeeld de tentoonstelling ‘Goden, gemmen en geluk – Gemmen van de Limes’, de stadswandeling Albaniana en vaartochten van Park Matilo over de Oude Rijn inclusief bezoek aan het Rijksmuseum van Oudheden.
Download de evenementenkalender hierna: Zien & Doen: Limes kalender – Erfgoedhuis Zuid-Holland

Overige tentoonstellingen en evenementen
17 mei 2024-30 maart 2025: Rijke Romeinse graven, Valkhof Museum, Nijmegen
T/m 16 maart 2025: Nieuwe tentoonstelling in het RMO over de Bronstijd
Video opnames in Archeon van Erik Elshout
VVvA heeft op YouTube een eigen videokanaal waar regelmatig video’s toegevoegd worden en dat is: https://www.youtube.com/@archeovideolink/videos
Erik Elshout en zijn team van de VVvA activiteitencommissie zijn regelmatig aan het filmen bij VVvA evenementen en lezingen en in museumpark Archeon zelf bij evenementen en activiteiten Zij hebben inmiddels een hele collectie opgebouwd, welke je allemaal kunt bekijken. Veel kijkplezier!
NoVA digitaal te lezen
Lees de laatste NoVA
In dit nummer 2. De Voorzet 3. Ondertussen in Archeon 4. Drinken als een bronstijger 5. (Bijna) altijd wat te vieren 6. 30 jaar Archeon 8. VVvA wisseling voorzitter 10. Vrouwe Hadewij 11. Anekdotes 30 jaar Archeon 12. Felicitaties 14. Boeken en tentoonstellingen 15. Agenda VVvA. 16. Strip Marcus & Marbo
Lees NoVA bovenaan op de homepage: https://www.vrienden-archeon.nl/
NoVA’s van 2018 tot 2024 nu terug te lezen
De NoVA’s van genoemde jaren zijn nu ook digitaal terug te lezen op onze VVvA website. In de menubalk bovenin zie je bij “Nieuws” nu ook NoVA staan en daar zijn de magazines terug te lezen en te downloaden.
Bekijk het fotoarchief van Vereniging Vrienden van Archeon
Zie ook de recente fotoreportages van Willem.
Ons lid Willem de Jeu fotografeert regelmatig de activiteiten van VVvA en van Archeon zelf. Die foto’s heeft hij voor ons opgeslagen in de “cloud”. Om die te kunnen bekijken of te kunnen downloaden dien je als lid in te loggen op onze kalendersite. Op de pagina LEDENINFORMATIE staat de link naar het VVvA fotoarchief.
Meld je als lid aan voor de VVvA-Facebook ledengroep en deel ook je tips en belevenissen
VVvA heeft sinds een aantal maanden een facebook pagina voor haar leden en vrijwilligers. Daar kan iedereen die zich aanmeldt zelf tips, ideeën, belevenissen en oproepen plaatsen welke een relatie hebben met Archeon, VVvA, geschiedenis en archeologie.
Meld je bij onderstaande link aan en post zelf ook jouw tips, foto’s en belevenissen v.w.b. archeologie, VVvA en Archeon. https://www.facebook.com/groups/472372766428505/